GeltonaJuoda.lt komanda pakalbino sezono eigoje prie klubo prisijungusį, tačiau labai greitai įsiliejusį ir tapusį vienu kertinių žaidėjų - Akeem Wright. Šis atletas šiauliečių publikai turėtų būti žinomas dar nuo praėjusio sezono, kuomet FIBA EuroChallenge grupės rungtynėse, atstovaudamas Nikosijos "APOEL", į BC "ŠIAULIAI" krepšį įmetė atitinkamai 15 ir 23 taškus.

                                                                                     Fiba.com nuotrauka

- Apžiūrėjus Jūsų krepšininko karjerą į akis krenta įspūdingas sąrašas šalių, kuriose esate rungtyniavęs. Žinoma, tai vienas didesnių pliusų būnant legionieriumi. Ką jums pačiam reiškia būti taip arti ir pajusti tiek skirtingų kultūrų, gal net pasimokyti iš jų?

- Didžiulė palaima rungtyniauti gausybėje šalių, savo akimis pamatyti skirtingas kultūras bei užmegzti pažinčių. Negaliu teigti, kad išmokau daug, rungtyniaujant skirtingose šalyse, bet tikrai pamačiau, patyriau gausybę skirtumų lyginant su JAV.

- Kuri šalis/kultūra Jums asmeniškai labiausiai imponavo savo siūlomu gyvenimo stiliumi, maistu bei paliko dydžiausią įspudį?

- Sakyčiau, kad kaip šalis labiausiai man patiko Naujoji Zelandija. Maisto atžvilgiu aš esu labai išrankus ir linkęs maitintis maistu prie kurio esu pripratęs. Bet šalis buvo labai graži ir tikrai turinti ką parodyti kiekvienam. Aš mėgavausi praleistu laiku ten labiausiai.

- Kokie Jūsų įspūdžiai apie Šiauliu miestą ir visą Lietuvą?

- Šiauliai - mielas, ne per didelis miestas, nesunkiai perprantamas bei patogus. Aš nelabai randu laiko įdėmiau apsižvalgyti, kadangi didžiąją laiko dalį praleidžiu salėje, leidžiant laiką su komandos nariais, besiilsint namie ar išeinant pavakarieniauti. Lietuva, kaip šalis, taip pat graži. Tik neturėjau progos aplankyti didesnių miestų, bet kiek teko matyti - tikrai graži šalis.

- Gal galite pasidalinti mintimis apie LKL pirmenybių lygį ar net palyginti su kitų šalių nacionalinėmis pirmenybėmis?

- LKL lyga yra labai konkurencinga, nėra lengvų rungtynių. Bet taip net geriau, kadangi turime puikias, konkurencingas rungtynes kiekvieną kartą, lyginant su pirmenybėmis kur teko rungtyniauti anksčiau. Iš mano patirties LKL pirmenybių lygis yra vienas aukščiausių mano karjeroje.

- Kaip nusprendėte prisijungti prie "Šiaulių" klubo kuomet jau sezonas buvo įsibėgėjęs? Gal prieš atvykdamas domėjotės klubu, miestu ar bendravote su buvusiais žaidėjais?

- Trumpai tariant - laukiau pasiūlymų namie, JAV. Buvo kelios galimybės, kurių pasiūlymus atmečiau, vėliau agentas pranešė, kad manimi domisi "Šiauliai", taip susidėliojo aplinkybės ir aš čia. Apie komandą neturėjau pagrindo domėtis, kadangi ją žinojau dar nuo praėjusio sezono, kuomet susidūrėme FIBA EuroChallange kovose. Taigi, jau pažinojau Donatą (Sabeckis) ir Rytį (Pipiras), nes varžėmės aikštelėje. Pasidomėjau kaip komandai sekasi ir tuo metu jie truputėli strigo, todėl tikėjausi atvykęs pridėti komandai to, ko jiems trūko ir padėti grįžti į pergalių kelią.

- Ar žinojote, kad A.Sireika buvo vyr.treneris, o M.Žukauskas Lietuvos olimpinės komandos sudėtyje Atėnų olimpynėse ir sugebėjo įveikti JAV nacionalinę komandą. O metais prieš tai laimėjo auksą Europos krepšinio pirmenybėse Švedijoje?

- Nežinojau, kad A.Sireika buvo treneris, o Mindaugas rungtyniavo vilkėdamas Lietuvos nacionalinės komandos marškinėlius 2004 metais, kol neatvykau čia. Beprotybė yra tai, kad tas rungtynes stebėjau dar būdamas namie JAV. Beprotiška kai pagalvoji, kad po 14 metų A.Sireika yra mano treneris, o M.Žukauskas - mano klubo direktorius. Bet tai yra krepšinio grožis, jis tave nuneša į vietas ir supažindina su žmonėmis, kurių niekada nesitikėjai sutikti.

                                                                         BC "Šiauliai" nuotrauka

- Kokie jūsų įspūdžiai dirbant su A.Sireika? Gal pasisėmėte kažko naujo iš šio specialisto?

- Pirmiausiai, treneris yra labai dėmesingas mažoms detalėms, labai geras treneris, propoguojantis laisvą žaidimą. Rungtyniavau pas daug trenerių, todėl negalėčiau pasakyti išmokęs kažką naujo, tačiau atvykęs čia mėgaujuosi krepšiniu!

- Būdmas vienu iš "Šiaulių" klubo veteranų, kaip apibūdintumėte mikroklimatą komandos viduje? Kas didžiausias komandos pokštininkas?

- Viena geriausių komandų, kuriose man yra tekę būti, visi gerai sutaria, leidžiame laisvą laiką kartu. Turime kelis pokštininkus, žinoma visi juokauja, bet išskirčiau kaip pagrindinius tai: Arminas, Donatas ir Ignas.

- Esate vienas ramiausių komandos narių aikštelėje. Ką rungtynių su "Vytautų" metu pasakė šalia parketo sedėjas LaVar Ball, kad sugebėjo išvesti jus iš kantrybės?

- Visi žino, kad LaVar'as šneka labai daug. Žinoma, rungtynių metu jis naudojo daug ir nešvarios kalbos (ang. "trash talk"), bet nuo to tik įdomiau rungtyniauti ir jis šiaip yra geras žmogus. Aš taip pat mėgstu naudoti "nešvarią kalbą" iš kur esu kilęs, kadangi ten tai įprasta. Gaila tik, kad pralaimėjome tas rungtynes ir tą dieną aš asmeniškai sužaidžiau prastai, bet mes su jais susitiksime dar balandį ir aš juoksiuos paskutinis!

- Visumoje šis sezonas pilnas įspūdingų asmeninių pasirodymų, pavyzdžiui kaip Jūsų Vilniuje dviejų pratesimų trileryje, Lauryno KMT rungtynėse su "Žalgiriu", na, ir žinoma, Nick Zeisloft 12! tritaškių (*visų laikų komandos rekordas). Ar kaip nors minėjote Nick'o rekordinį pasirodymą?

- Nick'o pasirodymas buvo beprotiškas! Nesu niekada matęs, kad žaidėjas taip pajustų metimą ir būtų “toks karštas” kaip jis tą vakarą. Dar įspūdingiau jam, kad tuo metu Šiauliuose viešėjo jo šeima ir stebėjo rungtynes gyvai. Po to nuėjome visi pavakarieniauti, susipažinome su gražia Nick'o šeima.

- Komandos sudėtis pilna telento, tačiau ryškiausiai žiba L. Birutis. Gal galėtumėte pasidalinti savo įspudžiais apie šį jaunuolį? Ar tai NBA lygio talentas?

- Manau "dangus yra neriba" Laurynui, jis darosi vis geresnis su kiekviena diena, su kiekvienomis rungtynėmis. Matosi, jog jis pats nori būti geras. Aš tikiu, kad jis tikrai bus NBA žaidėjas vieną dieną.

- Asmeniškai kas yra Jūsų idealas krepšinio aikštelėje ir už jos ribų? Mėgstamiausias krepšinio elementas?

- Užaugau turėdamas kelis mėgstamiausius žaidėjus. Pirmasis buvo Scottie Pippen, mėgavausi kaip jis aikštelėje darė viską - rinko taškus, skirstė kamuolius, kovojo dėl atšokusių kamuolių ir, žinoma, gynėsi. Kitas mėgstamas žaidėjas, tai - Ray Allen, ankstyvoje karjeroje, kuomet buvo ne tik metikas, tuo metu jis rinko taškus su didžiuliu pasitikėjimu. Na ir Carmelo Anthony, žiūriu daug jo žaidimo vaizdo įrašų ir stengiuosi šiek tiek įsidėti tai ir į savo žaidimą. Už aikštelės ribų mano įkvėpimo šaltiniai yra tėtis ir mano brolis, dėja jau iškeliavęs anapilin. Be jų tikrai nebūčiau šiandien čia ir toks žmogus, koks esu dabar.. Būdamas vaikas, visada kopijavau savo vyresnįjį brolį, kadangi jis žaidė krepšinį, krepšininku norėjau tapti ir aš. Praleidau begalę laiko besitreniruodamas ir siekdamas jį įveikti aikštelėje vienas prieš vieną, kuomet buvome vaikai. Jo nebėra, bet aš tikiu, kad jis stebi ir didžiuojasi manimi.

- Gal išskirtumei svarbiausią tavo kūną puošiančią tatuiruotę? Ar bus daugiau jų ateityje?

- Svarbiausios tatuiruotės yra liūdnos, bet man reiškia labai daug. Išskirčiau kelias: kryžius - mano brolio Keenan atminimui, mano jaunos močiutės atvaizdas, ji taip pat iškeliavo anapilin prieš kelis metus. Bus daug daugiau tatuiruočių ant kūno ateityje. Gal net kelios ateinančią vasarą.. Jei matysite mane ateityje, pastebėsite tikrai daugiau tatuiruočių!

- Kas bus 2017/18 sezono NBA čempionai ir asmeniškai megstamiausia A.Wright komanda?

- Tikiu, kad šiais metais bus naujas čempionas. Manau Houston "Rockets" turi visus reikalingus įrankius ir neblogus šansus laimėti titulą. Neturiu mėgstamiausios komandos, bet jei reiktų rinktis, tai būtų Oklahoma city "Thunder", nes esu didelis Carmelo fanas ir norėčiau matyti jį laimintį.

Grįžti į visus interviu

Į viršų