Kevin Hardy - įspūdingą atletiškumą ir pastangas gynyboje demonstruojantis "Šiaulių" komandos legionierius iš JAV GeltonaJuoda.lt svetainei dalinasi mintimis apie išskirtinį atletiškumą, praleistus trejus metus Rumunijoje, Lietuvos krepšinio lygį bei įdomų pomėgį.

- Sirgaliai išgirdę „Kevin Hardy“ vardą ir pavardę, iškart pagalvoja apie TOP10 gražiausius metų dėjimus, nežmogišką atletiškumą, įspūdingai blokuotus metimus ir didelius skaičius perimtų kamuolių. Iš kur šis Jūsų atletiškumas?

- Mano atletiškumas yra labai sunkaus darbo rezultatas būnant dar jauno amžiaus. Tuomet sportavau ties "šuolio gerinimo programomis", o jų atlikau tikrai nemažai. Pats atletiškumas ypač išryškėjo mano studijų laikais koledže (red. – 2015 m. baigė studijas McNeese State).

- Nuostabus darbas gynyboje, kaip gynėjui dideli blokuotų metimų ir perimtų kamuolių skaičiai. Iš kur toks pasiaukojantis ir juodas darbas gynyboje?

- Gynyboje turiu ambicijų nebūti tuo žaidėju, per kurį pelnomi taškai. Laikui bėgant išmokau užsiimti kaip įmanoma geresnes gynybines pozicijas, kad taip priversčiau oponentą suklysti ar neleisti jam patogiai jaustis puolime.

- Koks Jūsų gynybos specialisto idealas iš NBA?

- Žaidėjai, kuriuos galėčiau išskirti kaip gynybos idealais būtų: Kobe Bryant (9× NBA All-Defensive First Team), Joe Dumars (4× NBA All-Defensive First Team) ir Rojan Rondo (2× NBA All-Defensive First Team).

- Žiūrint į Jūsų krepšininko karjerą, matome, kad tris sezonus praleidai "CSU Atlassib Sibiu" (Rumunija) komandoje. Gal kažkas ypatingo sieja su pačia šalimi, Rumunijos čempionatu ar komanda?

- "CSU Atlassib Sibiu" komanda man užima ypatingą vietą dėl vietinių sirgalių palaikymo ir komandos vadovų, kurie manimi patikėjo ir davė šansą augti kaip žaidėjui.

- Gal galite pasidalinti savo patirtimi NBA G-Lygos komandoje (red. - 2017-18 m. praleista su Rio Grande Valley „Vipers“ komanda)?

- Mano sezonas G-Lygos komandos sudėtyje buvo labai gera patirtis, daug ko išmokau ir dar labiau subrendau kaip žaidėjas. Deja, negaudavau daug žaidybinio laiko, tačiau tai nesutrukdė sunkiai dirbti ir kiekvieną dieną atiduoti visas jėgas treniruočių metu, o tuo pačiu mokiausi iš įspūdingų talentų aplink mane.

- Vasaros stovyklos jaunimui metu patvirtinote, kad ieškote naujos karjeros stotelės ir negrįšite į "CSU Atlassib Sibiu" sudėtį. Visa tai dėl noro save išmėginti kitose pirmenybėse?

- Taip, mėgavausi savo praleistu laiku Rumunijoje, tačiau norėjau save išmėginti ir kitose lygose.

- Kas buvo pagrindiniai faktorius(-iai) pasirenkant „Šiaulių“ klubą?

- Manau pagrindinis faktorius pasirenkant Šiaulius buvo LKL pirmenybių lygis. Tai galimybė save išmėginti aukščiausios klasės pirmenybėse, o „Šiaulių“ komandos vadovai suteikė man tokia galimybę.

- Kaip pats Šiaulių miestas? Ar ne per šalta?

- Mėgaujuosi buvimu ir gyvenimu čia, Šiauliuose. Ir oras geras, bent kol kas. smiley

- Gal galite palyginti Rumunijos ir Lietuvos krepšinio pirmenybių lygį?

- LKL pirmenybės yra pajėgesnis čempionatas visais aspektais. Kaip jau matėme šį sezoną, bet kuri komanda gali laimėti prieš bet kurią.

- Ar buvo sunku adaptuotis prie Lietuvos kultūros?

- Adaptacija buvo gana lengva, praėjusį sezoną turėjau komandos draugą lietuvį (red. - Justą Tamulį). Justas man nemažai pagelbėjo, supažindino su kultūra, ko pasekoje greitai čia ir prisitaikiau.

- Grįžtant prie vasaros ir jūsų surengtos jaunimo stovyklos, kaip jums svarbu grąžinti kažką Jūsų gimtojo miesto bendruomenei ar bent būti aktyvia jo dalimi?

- Aš manau, kad tai yra be galo svarbu. Vasarą vykdamas į gimtajame mieste (red. - Lake Charles, Louisiana, JAV) surengtą stovyklą labai džiūgavau, žinodamas jos svarbą bendruomenei. Tiesiog norėjau surengti tokią stovyklą, kurioje pats būčiau norėjęs sudalyvauti jaunas.

- Jaunėliai broliai seka tavo pėdomis ir tobulėja kaip krepšininkai. Kaip manai ar kuris nors iš jų gali pasiekti profesionalaus krepšininko lygį ar net pralenkti tave? Tikriausiai jaunėliai be perstojo meta iššūkius vienas prieš vieną, tik pasitaikius progai?

- Manau abu broliai yra be galo talentingi ir gali mane pralenkti, jei taip ir toliau sunkiai dirbs (žinoma taip lengvai nepasiduosiu smiley). Žinau, kad abu gali žaisti profesionaliai, jei pasinaudos galimybe kai ji ateis. Vasaromis mes nuolatos žaidžiame vienas prieš vieną, o kova tampa gana įtempta.

- Ar žinojote, kad A.Sireika buvo vyr. treneris, o M.Žukauskas Lietuvos olimpinės komandos sudėtyje Atėnų olimpiadoje ir sugebėjo įveikti JAV nacionalinę komandą. O metais prieš tai abu laimėjo auksą Europos krepšinio pirmenybėse Švedijoje?

- Nežinojau iki tol, kol atvykau čia, kad šie vyrukai įveikė JAV nacionalinę komandą. Pamenu, kad JAV komanda pralaimėjo Lietuvai kuomet buvau jaunesnis, bet tikrai neįsivaizdavau, kad šie vyrukai buvo to dalis. Kuomet sužinojau šį faktą, peržiūrėjau rungtynes dar kartą YouTube platformoje.

- Remiantis tavo socialinių tinklų turiniu, esi gana didelis avalynės gerbėjas. Tai labiau hobis ar kur kas gilesnė prasmė, gyvenimo stilius?

- Visuomet mėgau batus ir kuomet galėjau sau leisti įsigyti sportbačius, nebegalėjau sustoti. Manau, jog mano įpročiai kažkiek palietė/įtraukė mano brolius ir sužadėtinę. Bet aš tai mėgstu, dabar tai savotiškas varžymasis, kieno batai gražiausi.

Grįžti į visus interviu

Į viršų